Леб ниту за лек, оваа недела во Велес

Велешани ги испразнија рафтовите со леб

Имотот на АД Повардарие од Неготино во стечај, вреден 6 милиони евра, ќе се продава, одлучи Собранието на доверители

Пропадна предлогот стечајниот должник, со план за реорганизација да го земе Руп транс од Бугарија

Полицијата повеќе нема да ја чува рибата на езерото Младост, концесијата ја доби ЗСР ,,Бабуна,,

Концесионерот има обврска 11 отсто од секоја издадена риболовна дозвола, да вложи во грижата за рибниот фонд

Зошто доцни изградбата на затворениот пливачки базен во Велес

Директорот на Агенцијата на млади и спорт Каевски, најави дека треба да започне до средината на годинава

Од понеделник сообраќајот кон Цуцка со времено изменет режим

Од возачите се бара внимателно управување и почитување на поставената сигнализација

Офицерски да го работи следните 20 години, го доби Нексус компани од Велес

Почетната сума била 15 илјада евра а на наддавањето стигнала до 88,5 илјади годишно, без ДДВ

Овој понеделник не започна санацијата на карпите на Цуцка, ама ќе почнела другиот понеделник

Инвеститорот со едно објаснување, изведувачот со друго

Од понеделник, 17 февруари ЈП за државни патишта најавува почеток на санацијата на карпите кај Цуцка

Инвестицијата е вредна 62 милиони денари а ќе се работи следните осум месеци

Сигурносните рампи викендов не работеа оти крадци го украле кабелот

Машиновозачите постапувале согласно дадените правила, пред секој премин сопирале, со звучен сигнал најавувале дека ќе минат и потоа со мала брзина го продолжувале патувањето

Здравствен дом со реконструиран покрив, кој прокиснуваше и беше азбестен

По изборите ќе се распишуваат конкурси за вработување доктори и медицински сестри во Итната помош

Продолжува реконструкцијата на старата водоводна мрежа

Деновиве се работи на обнова на водоводната мрежа на улица Даме Груев, следна на ред е Мирче Ацев

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183

АНКЕТА »

Дали ФК Борец ќе го мине баражот и од есен ќе игра во Втората фудбалска лига?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »