Претставата „Синиот портокал“ го отвора Фестивалот „Денови на комедијата“ во Куманово

Ќе биде изведена среда вечер 27 септември

Филмот „Платеници 4“ со светската премиера и пред велешани (видео)

И натаму на репертоарот е љубовната драма „И после се“, „Убиството во Венеција“ работен по романот на Агата Кристи, хоророт „Калуѓерка2“ и анимираните „Миа и јас“ и „Елементал“

Се истражува локалитетот Видин Град близу Водоврати, малку познат антички центар

Билo изведенo геофизичко скенирање на просторот каде се претпоставува дека се наоѓаат некрополите

Промовиран документарниот филм „Историјата на Оризари“ ( фото видео)

Филмот во траење од 53 минути е во продукција на „Глас на Оризари“

Се одржа 14 Велешка поетска вечер

Годинава за прв пат имаше и конкурс за најдобар афоризам

Херкул Поаро го бара убиецот во филмот „Убиството во Венеција“ работен по делото на Агата Кристи (видео)

Љубовната драма „После се“ пред публиката во 3Д киноверзум

Изложба на Родољуб Анастасов, портрети работени со молив, во Ликовниот салон (фото)

Претставени се околу 200 портрети

Велешки театар со две престави гостува во Пловдив на тамошниот фестивал „Сцена на крстопатот“

На програмата на Фестивалот, кој нема натпреварувачки карактер, се 11 претстави од Бугарија, Македонија и Грција

Изложба на Фотини Потамиа, како дел од содржините на џез фестивалот

Изложбата е поставена во Европската куќа до 13 септември

Третиот дел од „Мојата дебела грчка свадба“ премиерно на 3 Д киноверзум м(видео)

Нови филмови се и хоророт „Калуѓерка2“ и цртаниот „Миа и јас“

Документарци на отворено во селата од Овче Поле но и во велешко

Новитет ќе се случи пред филмската проекција во селото Теово на 15 септември, кога ќе биде промовиран музички албум на бард на македонската и екс-Ју музичката сцена

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146

АНКЕТА »

Дали ФК Борец ќе го мине баражот и од есен ќе игра во Втората фудбалска лига?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »