Петок вечер премиера на претставата „Паника“ на велешки театар

„Паника“ е текст на финскиот автор Мика Мулуахо, во режија на Александар Ивановски, во претставата која е дуо драма настапуваат младите велешки актери Стефан Николовски и Филип Христовски

Јордан Ѓорчев подари дел од неговите дела изложени во Ликовниот салон во Велес, на велешка болница и болницата Јасеново

Двете институции добија по шест дела, кои директорите сами ги одбраа

Светскиот хит филмот „Истерувачи на духови-смрзнато царство“, пред велешани (видео)

Премиера за трилер - хоророт „Cat person“ и јапонскиот цртан филм „Момчето и чапјата“. Се прикажува и најгледаниот филм во светот две седмици по ред Годзила и Конг,новото царство“

Народниот музеј од Велес работи со само петмина вработени

Народниот музеј од Велес се грижи за спомен куќите на Рацин, Главинов, Џинот, на Касапови, Спомен Костурницата, петте спомен куќи од НОБ во Горно Вранвоци

Дури четири премиери оваа седмица во 3Д киноверзум (видео)

Хоророт „Првиот предзнак“, премиера има и македонскиот филм кој е снимен на турски јазик „Најтешко нешто“ со бројни турски актери, акцијата „Monkey Man“ и комедијата „Мајами бици 2“

Во месец април, две премиери на велешки театар - „Паника“ и „Мац, мац“

На сцената се враќа претставата „Театар, љубов моја“ која имаше премиера март 2017 а претставата „Слуга за двацја господари“ е бесплатна за гледачите по повод 27 март светскиот ден на театарот

Лила Арсова ја промовираше нејзината осма книга, сите наменети за деца, „Детските мечти“

Денес 2 април е Светскиот ден на литературата за деца

Отворена изложба на дела од Јордан Ѓорчев во Велес

Авторот се претставува со 30 дела акрил на платно, создадени минатата година.

Спектаклот „Годзила и Конг, ново царство“ премиерно со светот и во Велес, во 3Д киноверзум (видео)

Премиера и на трилерот „Мајчински инстинкт“ анимираниот „Рели на патот на свилата“. На репертоарот и натаму се најгледаниот филм во светот цртаниот „Кунг фу падна 4“, најгледаниот балкански филм „Јорговани“

Доколку сакаш да пратиш порака, напиши СМС или оди во Пошта, театарот е за забава, кажа Михајловски при добивањето на наградата Прличко

Во годините што доаѓаат ќе ме гледате само на театар, телевизија, филм. Се извинувам за сите излети што во минатото сум ги направил надвор од сценат

Хоророт „Бегхед“ со филмска премиера во Велес (видео)

И натаму на репертоарот се најгледаните филмови во светот хоророт „Замислен“ и анимираниот „Кунг фу панда 4“ но и српскиот „Јорговани“

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146

АНКЕТА »

Дали ФК Борец ќе го мине баражот и од есен ќе игра во Втората фудбалска лига?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »