Српскиот хит филм „Индиго Кристал“ на репертоарот на 3Д киноверзум (видео)

Пред велешани е и новото остварување, четврто по ред од серијалот „Џони Вик“ со Киану Ривс. На репертоарот се враќа и филмот „Се во исто време“ кој освои седум Оскари

Божидар Јовиќ ја издаде неговата 11 книга „Развојни вредности“

Издавач е локалниот клуб на велешки автори, писатели, „Коста Солев Рацин“

Објавен е новиот репертоар на 3Д киноверзум за Велес (видео)

Три нови филмови на репертоарот на 3Д киноверзум за Велес, од кои еден е детски, двата се акциони

Хоророт „Врисок“ шести дел пред велешката кино публика

Нов филм е и детскиот анимиран „Мармадук“ кој на репертоарот е в сабота и недела

Мултимедијалната патувачка изложба за стрипот на Балканот, со завршница во Велес

Посетителите можат да ја посетат оваа изложба, која е сосема поразлична од сите досегашни, оригинална и уникатна, до 27 Март

Во месец март, првата премиера на велешки театар

Објавен репертоарот на велешки театар за овој месец, март

Два нови филма оваа седмица на репертоарот на “3Д киноверзиум“

Creed III или деветти дел од серијалот Роки и „Maybe I Do“ со Дајан Китон, Ричард Гир, Сузан Сарандон, Ема Робертс, Лук Брејси

Оваа седмица јунаците од детството Вини Пу и Пиглет во филм хорор верзија, во 3Д киноверзум

Нов филм е црната комедија „Мечка на кокаин“ и детскиот „Догтањан и тројцата мускетари“

Овации за Биљана Драгичевиќ Пројковска во Народниот театар во Софија

Македонcката актерка Биљана Драгиќевиќ Пројковска,настапи во претставата „Животот е прекрасен“ на сцената на Народниот Театар „Иван Вазов“ во Софија

Промовиран 23 број на спиасанието „Велес“

Станува збор за книжевно списание чии единствени теми се Велес и велешани

Хорот Св. Кирил и Методиј не доби средства од Министерството за култура за настап на фестивал во Шпанија

Претходните четири години хорот аплицирал за сопствен концерт, но досега не добил ниту денар

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146

АНКЕТА »

Дали ФК Борец ќе го мине баражот и од есен ќе игра во Втората фудбалска лига?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »