Со светската премиера „Брзи и бесни 10“ и пред велешката кино публика (видео)

Сабота премиера на македонскиот цртан филм „Биби и Боби“

Професорите Василковски и Урумов, донираа значајни стручни книги на велешка библиотека (фото)

Книгите се од областа на математика и физиката, како и кинески прикасни на македонски и англиски јазик

Премиера на „Лепа Ангелина“ во велешки театар (фото)

Ликовите на Лепа Ангелина и Болен Дојчин, се полни со чувства, борба, желба, со многу љубов и тоа братска и сестринска

Од понеделник второто издание на фестивалот на комедија „5ре“

На репертоарот се седум претстави, една детска во придружна програма

Јордан Витанов, добитник на актерската награда за животно дело „Петре Прличко“

Наградата ќе се додели понеделник на 15 мај, на отворањето на фестивалот „5ре“

Рускиот филм, снимен во вселената „Предизвик“ со српскиот актер Милош Брковиќ пред велешани (видео)

Премиера заедно со светската на aмериканската романтична комедија, продолжение на „„Клуб на задоволни жени“

Познато жирито кое ќе одлучува за актерската награда „Петре Прличко“

Таа ќе се додели на фестивалот ан комедијата „5ре“ кој ќе се одржи до 15 до 21 мај

Отворена ретроспективна изложба на дела од Владимир Георгиевски (фото)

На изложбата се поставени 20 дела изработени во различни техники

Македонскиот филм „Најсреќниот човек на светот“ на репертоарот на 3Д киноверзум (видео)

Премиера на на светскиот хит филм, производство на студиото Марвел „Чувари на галаксијата 3“

Премиера на претставата „Самооткажаните“ од велешките Гимназијалци, во чест на велешките Гемиџии (фото)

На премиерата присуствуваше и претседателот Пендаровски

Македонскиот игран филм „Преекспонирано“ пред велешката кино публика (видео)

За децата премиера на рускиот цртан филм „Мачки во музеј“

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146

АНКЕТА »

Дали ФК Борец ќе го мине баражот и од есен ќе игра во Втората фудбалска лига?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »