Хоророт „Бегхед“ со филмска премиера во Велес (видео)

И натаму на репертоарот се најгледаните филмови во светот хоророт „Замислен“ и анимираниот „Кунг фу панда 4“ но и српскиот „Јорговани“

Среда вечер премиера на велешки театар на претставата „Вечера за глупаци“ (фото)

Со оваа претстава среда вечер се отвора и театарскиот фестивал на комедијата „5ре“

Изложба во Велес на принтови од јапонски дрворези, уметност која е прогласена за светско културно наследство (фото видео)

Претставени се 28 дела од различни автори од најпознатите јапонски мајстори од 16 до почеток на 19 век

Станд ап настапот на Сашко Коцев во рамките на фестивалот „5ре“ во Велес, распродаден за неколку часа

Организатори најавија дека нема да има дополнителен настап, бидејќи станува збор за фестивал

Српскиот хит филм „Јорговани“ премиерно пред велешката кино публика (видео)

Премиера и на американскиот акција, трилер „Земја на злото“ . Се прикажуваат и најгледаните филмови изминатиот викенд во светот, анимираниот „Кунг фу панда 4“ и хоророт „Замислен“

Третото издание на театарскиот фестивал „5ре“ започнува на 18 март со премиерата на претставата „Вечера за глупаци“ на велешки театар

Ќе се прикажат седум претстави, од нив една е детска и една стенд па комедија

Тони Михајловски е добитник на годинашната актерска награда „Петре Прличко“

Наградата ќе му биде врачена на отворањето на театарскиот фестивал на комедијата „5ре“

Промовиран романот „2248“ на Емилија Златкова-Анастасова

Тоа е нејзина 11 книга

Блогбастерот „Дуна2“ кој ги полни светските кина втора недела пред велешани (видео)

Оваа седмица премиера и а хоророт „Замислен“ и цртаниот „Кунг фу панда 4“

Со ретроспективна изложба за 50 години творештво, Ангел Димовски Чауш се претставува и во родниот Велес (фото)

Изложени се дела од два негови циклуси, 20 скулптури изработени во бронза и алуминиум, потоа 20 слики- објекти во комбинирана техника каде има спој од скулптурата и сликарството

Сабота вечер премиера на претставата „Писание“ на драмското студио „Словото“

Во претставата во режија на Весна Димитровска Бобевски настапуваат деца на возраст од пет до 15 години

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146

АНКЕТА »

Дали ФК Борец ќе го мине баражот и од есен ќе игра во Втората фудбалска лига?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »