Велес доби нова театарска зграда (фото)

Зградата на новиот театар во Велес предадена на актерите

Етно работилници во Велес, за стари занаети за основците

30 основци учат грнчарство, столарство и ткаење

Изложба на фотографии насловена „ЗАЕДНО„

Целта на изложбата е да се раздвижи фотографската сцена во Македонија и на љубителите на уметноста да им се подари пријатно визуелно искуство

Топол културен бран годинава со три концерти во Велес

Топол културен бран годинава со три концерти во Велес Ќе настапат етно составот Монистра, Зоран Џорлев и Сузана Спасовска и во август концерт на класична музика

51-то издание на Рациновите средби заврши ( фото)

Наградите поделени, новината ,,1000 свеќи за Рацин,, успешна, започна засадување на парк за Рацин

Со промоции на две дела започнаа 51 Рацинови средби

Промовирани Дигиталното издание на сите добитници на Рациново признание и двојазичните Бели мугри

„Тврдина“ од Игор Крајчев песна на денот во Вокс поетика

Списанието „Вокс поетика“ е овластен предлагач за престижните награди „Најдоброто на интернет“ и „Пушкарт“ наградата, кои се доделуваат годишно

1000 свеќи за Рацин

Нова содржина на Рациновите средби со која треба да се привлече публиката кон манифестацијата

Гилевски со романот Посмртна венчавка добитник на Рациновото признание

Рацин е автентична литература и култура, тој е гордост, централна фигура на современата литература, смета добитникот Гилевски

Преку конкурс до текстот со кој ќе се отвори новата зграда на велешкиот театар

Најавите се дека тоа ќе се случи во октомври

Замокот на метресите, близу Катлановскиот тунел

За тврдината близу вливот на Пчиња во Вардар, на автопатот од Скопје до Велес, која сте ја виделе мноу пати а досега не сте знаеле за неа

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119

АНКЕТА »

Дали честите сообраќајни полициски контроли резултираа со почитување на сообраќајните правила и прописи?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »