Нема нов случај на позитивен со ковид-19 во велешко, но бројот на активни случи треба да загрижи, кажа градоначалникот Коцевски

Во велешко има активни 36 случаи позитивни на ковид-19

Поради вработена позитивна на ковид-19, затворена е Градската библиотека

Коона вирусот забележан кај вработени во јавните, државни, културни и образовни институции

За два дена од викендот во Велес, осум лица позитивни на ковид-19, оздравени нема

Се зголемува бројот на активни случаи во велешко, достигна до 36 лица

Четири нови случаи со ковид-19 во Велес, оздравени нема

Бројот на активни случаи се покачи на 27 лица а на Инфективно одделение 15 пациенти од кои 12 се потврдено позитивни

Велешанка вратена од странство нов случај со ковид-19

Бројката на активни случаи во велешко се зголеми на 23 лица, на Инфективно одделение лежат 12 пациенти

Уште еден случај на ковид-19 во образованието во Велес, заразена е професорка од Хемиското училиште

Професорката е на домашно лекување, нема колеги на кои им е одредена изолација

Општинскиот Црвен крст ја одбележува Неделата на борба против туберкулозата

Во Велешко годинава нема случаи на заболени со туберколоза, во АТ одделението регистрирани три лица од светиниколско и неготинско

Шестмина ново заразени во Велес, еден оздравен

Инфективно одделение има 12 пациенти,седум од нив се велешани

Професорка од ОУ Васил Главинов позитивна на ковид-19, десет колеги во изолација

Колегите кои се во изолација биле во краток контакт со неа низ училишните ходници

Една жена позитивна и еден оздравен, билансот со ковид-19 во Велес

Активни се 17 случаи со корона вирус, на Инфективно одделение има 13 пациенти, освен од Велес и од Свети Николе, Кавадарци, Неготино и Делчево

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »