Објектот на пунктот за земање брис за ковид-19 е променет

Наместо во поранешното ОУ Јордан Хаџи Константинов Џинот, новата просторија е во поранешниот хотел Вила Зора

Велешанец во затвор во Идризово, позитивен на ковид-19

Велешанецот бил дома за викенд, од 24 до 27 јуни и на 30 јуни пријавил дека има покачена темпeратура

Ковид-19 започна да ги напаѓа и помладите велешани, тројца ново заразени

Бројката на активни случаи во велешко се искачи на 42

Два нови случаи на позитивни со ковид-19 во Велес

Во велешко има 39 активни случаи и две лица се лекуваат на приватна клиника во Скопје

Четворица ново заразени со ковид-19 во велешко, една пациентка почина

Eден пациент оздравен. Во велешко активни се 33 случаи

Петмина ново заразени со ковид-19 во велешко

Четворица се од Велес, еден е вработен во СВР Велес и едно лице е од Горно Јаболчиште

Состојбата со ковид-19 во велешко непроменета, нема ново заразени, нема оздравени

Во велешко активни се 30 случаи

Две ново заразени лица во Велес со ковид-19, еден оздравен

Во велешко активни се 30 лица

Понеделник наутро авио прскање против комарци во Општина Чашка

Прскањето со широко појасен инсектицид ќе се врши од 5 до 8 часот

Нема ново заразени, еден оздравен во велешко

На Инфективно одделение има 12 потврдено позитивни случаи

Понеделник 29-ти јуни, второ авионско прскање против комарци

Авио прскањето e најавено во периодот од 5 до 6,30 часот

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »