Денес во велешко има повеќе оздравени -29, отколку заразени -22 со ковид-19

Активни се 672 случаи на лица со корона вирусот. Во велешка болница има 60 лица позитивни на ковид-19 и 10 сомнителни

Од денес, вторник започна вакцинацијата за здравствено ранливите групи граѓани, годинава таа е во Здравствен дом

Министерството за здравство соопшти дека од денес во Центрите за јавно здравје се врши и комерцијална вакцинација, но од Центарот во Велес нема информација дали и како истата се извршува

Убава вест, во Велес оздравеа 60 лица од ковид-19

Денес во велешко 21 случај на новозаразени

Нови 48 случаи на лица позитивни со ковид-19 во велешко

Активни има 720 пациенти со корона вирус. Починат еден велешанец на 73 годишна возраст, позитивен на ковид-19

На крводарителската акција на „Носачи на крстот“ собрани 103 крвни единици

Акцијата се одржа по повод 9-ти Ноември, Денот на Општината

Во велешко денес нови 63 лица позитивни на ковид-19

Активни се 674 случаи со корона вирус во општината

Физикалното одделение нов ковид центар, денес еден починат пациент позитивен на ковид-19

Ангажирани се седум специјализанти, кои работат на Физикалното одделение, интернистите од јули помагаат на Инфективно одделение, како и кожниот доктор

Надлежните очекуваат наредниот период да опаѓа бројот на заразени, денес регистрирани нови 45 случаи со ковид-19 и 12 оздравени во велешко

Во велешко има 611 активни случаи, во велешката Болница хоспитализирани се 69 пациенти, повеќето позитивни

Шест ученици и едно дете од градинките позитивни на ковид-19

Позитивни се и пет наставници и пет воспитувачки, две лица од СВР Велес, шест од ЈКП Дервен

Градоначалникот реагира поради пребукираноста на термини за земање брис но и за ригидност на протоколот околу оздравените пациенти

Некои лица иако се два пати последователно негативни на ковид-19, бидејќи не изминал перидот кој го пропишува протоколот, тие се водат како позитивни и мора да бидат во изолација

Матичните доктори од Велес бараат отворање посебен приемен пункт за лица кои се сомнителни на ковид-19

Еден доктор, кардиологот Атанас Ѓорѓиевски само иницијативно се јавил да помага со дежурства во Инфективното одделение од велешка Болница

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »