Три нови случаи на позитивни на ковид-19, сите се млади личности

Во Свети Николе за еден ден 25 ново заразени со ковид-19, во голема странска фабрика во Кавадарци трет случај на корона вирус

Три нови случаи на позитивни на ковид-19, сите се млади личности

Во Свети Николе за еден ден 25 ново заразени со квоид-19, во голема странска фабрика во Кавадарци трет случај на корона вирус

Во велешко втор ден по ред нема позитивни на ковид-19, уште еден оздравен

Бројот на активни случаи во велешко е 36 лица

Позитивни нема, но има дури седуммина оздравени од велешко

На Инфективното одделение од велешка Болница има хоспитализирано 17 лица а активни се 37 случаи

Кластери нема, има двајца ново заразени со корона вирус

Бројот на активни случаи во велешко дојде до 44 лица, 28 од нив се на домашно лекување. Денес нема оздравени лица

Викендот во велешко еден позитивен на ковид-19 и двајца оздравени

Во велешко има 42 активни случаи

Нови пет случаи на позитивни со ковид-19 во велешко, еден оздравен

Меѓу заразените се и двајца браќа на возраст до 24 години

Велешанецот кој е во затворот во Идризово а е позитивен на ковид-19, не може да посочи од кого се заразил

Затвореникот е на 50 годишна возраст и бил дома во Велес од 24-ти до 27-ми јуни

Продолжува трендот на млади ново заразени со ковид-19 во Велес

Двајца пациенти се оздравени, еден од инфективно одделение и еден кој бил на домашно лекување

Објектот на пунктот за земање брис за ковид-19 е променет

Наместо во поранешното ОУ Јордан Хаџи Константинов Џинот, новата просторија е во поранешниот хотел Вила Зора

Велешанец во затвор во Идризово, позитивен на ковид-19

Велешанецот бил дома за викенд, од 24 до 27 јуни и на 30 јуни пријавил дека има покачена темпeратура

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »