Нови шест случаи на ковид-19 во Велес

Вкупно заболени со корона вирус во Велес се 24 лица

Старицата од Велес, која почина во понеделникот дома, има ковид -19, синот е негативен

Обдукцијата на Институтот за судска медицина покажала дека старицата умрела на почетокот на јануари

Пет од ново откриените случаи се поврзани со старецот кој почина од ковид-19

Две лица се поврзани со ПС Петровец и едно со Клинички центар Скопје

Во Велес изминатите 24 часа се регистрирани осум нови случаи на заболени со ковид 19

Вкупниот број на заболени во градот стигна до 18

Вонредна крводарителска акција, в среда во Ликовен салон

Заради почитување на мерките на безбедност, дарувањето крв е со најава и договарање на термин

Еден од четворицата ново заболени од ковид-19 од Велес итно префрлен во Скопје

Петмина од заболените се на Инфективно одделение во велешка Болница, две пациентки се во домашен карантин

Директорот Бојаџиев порачува, велешката болница е добро снабдена со заштитни средства

Располагаме со доволна количина на лични заштитни средства за еднократна и повекекратна употреба порача директорот

Десетти случај на ковид 19 во Велес

Изминатото деноноќие во Македонија регистрирани 72 нови случаи

Вонреден инспекциски надзор во велешка Болница, за утврдување на причината за смртта на пациент кој почина а подоцна се откри дека имал ковид 19

Од велешката Болница тврдат дека пациентот кога бил примен бил во стабилна општа состојба и без покачена температура

Нов, деветти случај на ковид-19 во Велес

Пациентот кој почина во средата, бил позитивен на тестот за корона вирус

Пет од седумте заразени со ковид-19 од Велес, се на Инфективно одделение на велешка болница

Тие се во стабилна здравствена состојба

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »