Денес регистрирани нови 32 случаи позитивни на ковид-19, оздравени 27

Активни случаи има 746, во велешката Болница хоспитализирани вкупно 74 пациенти

Денес дури 85 лица се оздравени а ново заразени со ковид-19 се 24

Активни случаи во поширокиот велешки регион има 743 лица, во Болница хоспитализирани се 76 пациенти. Вчера вечерта е почината пациентка од Свети Николе на 56 годишна возраст

Неделно за Велес се пуштаат само стотина вакцини против сезонски грип

Револт кај пациентите и кај матичните доктори. И натаму во Центарот за јавно здравје нема комерцијална вакцина против сезонски грип

Дваесет и шест оздравени и 12 нови позитивни на ковид-19 во велешко, еден е починат

Едно лица на 73 годишна возраст, маж од Велес, починал по компликациите од ковид-19, тој е 59-та жртва во велешко од оваа заразна болест

Денес во велешко 44 ново заразени со ковид-19, оздравени 29 лица и еден починат пациент

бројката на активни случаи во велешко е 819 лица, во велешка Болница сместени се 76 пациенти

Во велешко нови 41 позитивни на ковид-19, оздравени 29 пациенти

Бројката на активни случаи во велешко е 771 лице

На крводарителската акција на „Велес бајкинг“ собрани 34 крвни единици

Во месец ноември на три крводарителски акции во Велес се даруваа вкупно 161 крвна единица

Нови 67 случаи позитивни на ковид-19 во велешко, оздравени се 51 пациент

Во велешко има активни 767 случаи, во Болница 80 пациенти

Во велешката касарна собрани 24 крвни единци

На јунската акција крв даруваа 25

Во велешко денес 55 нови случаи на позитивни на ковид-19, оздравени се 39 лица

Бројот на активни случаи е 770, од нив на домашно лекување се 691. По подолг период, денес нема регистирано починати жители од велешко, последица на ковид-19

Пак повеќе оздравени -34, отколку нови случаи 30, со ковид-19 во велешко

Активни случаи има 754, на домашно лекување ce 675, во Болница има 88 пациенти

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »