Општинскиот Црвен крст ја одбележува Неделата на борба против туберкулозата

Во Велешко годинава нема случаи на заболени со туберколоза, во АТ одделението регистрирани три лица од светиниколско и неготинско

Шестмина ново заразени во Велес, еден оздравен

Инфективно одделение има 12 пациенти,седум од нив се велешани

Професорка од ОУ Васил Главинов позитивна на ковид-19, десет колеги во изолација

Колегите кои се во изолација биле во краток контакт со неа низ училишните ходници

Една жена позитивна и еден оздравен, билансот со ковид-19 во Велес

Активни се 17 случаи со корона вирус, на Инфективно одделение има 13 пациенти, освен од Велес и од Свети Николе, Кавадарци, Неготино и Делчево

Нов случај на позитивен со ковид-19, вработен во Скопје, еден оздравен

Во Велешко има 18 активни случаи, на Инфективно одделение сместени се 14 пациенти

Две ново заразени лица во Велес со ковид-19, оздравени нема

Во велешко има активни 18 лица, на Инфективно одделение 12 пациенти -осум се потврдено позитивни

Седумнаесет годишник од Градско и велешанка позитивни на ковид-19

Се намалува бројот на активни случаи во велешко, денес се 16 лица

Нема ново заразени со ковид-19, бројката на активни случаи во велешко падна на 17 лица

Денес четворица оздравени на Инфективно одделение има 11 пациенти

Докторите специјалисти работат преку Мој термин, но сега е на половина час помеѓу пациентите

Во Мој термин вклучена е и дијагностиката, рендген, ехо, компјутерска томографија

Не три туку два нови случаи на заразени со ковид-19 во Велес и двајца оздравени

Во велешко има 21 активни случаи, на Инфективно одделение има девет потврдено позитивни лица

Eден нов случај, вчера двајца ново заразени со ковид-19

Поради влошена состојба 70 годишен пациент од Велес префрлен на Инфективна клиника во Скопје. Во Велес има 21 активен случај со корона вирус

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »