Десет нови случаи на позитивни со ковид-19, во Велес бројката на активни случаи се искачи на 73 лица

На Инфективно одделение има 28 пациенти, 26 се потврдено позитивни

Ученик од ОУ Блаже Конески, позитивен на ковид-19, 15 соученици и учителката одат во самоизолација

Детето имало осум години и било трето одделение

Инфективното одделение со зголемен капацитет, за да прими повеќе пациенти со корона вирусот

Од вчера одделението има 46 кревети а до крајот на неделава 54

Нови седум лица од Велес, позитивни на ковид-19, само еден оздравен

Утрово и доцна вечерва, поради влошена состојба во Скопје префрлени двајца пациенти од Инфективното одделение

Инфективното одделение се наполни со пациенти, се бара место каде да се сместат новите случаи со ковид-19

Во тек е подготовка за зголемување на капацитетот со болнички легла

Нови четири случаи на ковид-19 во Велес, оздравени нема

Во велешко има 63 активни случаи со корона вирус. На Инфективно одделение има 35 пациенти, двајца како итни случаи префрлени во Скопје

Две велешанки ново заразени со ковид-19, оздравени нема

Бројот на активни случаи во велешко е 58 лица, на Инфективно одделение 35 пациенти

Девет нови случаи, меѓу нив и едно семејство, позитивни на ковид-19

Бројката на активни случаи се искачи на 56 лица. Инфективно одделение безмалку полно, има 32 пациенти

Благодарност од државата до семејствата Пиневи и Диневи, за Европскиот ден на органодарителство

Оддадовме најголема почит и благодарност на семејствата кои донираа органи од свој близок за го продолжат животот на друг. Тоа е највисокиот чин на хуманост - кажа министерот Филипче

Рекордни 12 велешани ново заразени со ковид-19

Активни се 47 случаи на лица со корона вирусот

Петмина велешани нови случаи позитивни на ковид-19, има и пет оздравени

Бројот на активни случаи во велешко е 36 лица, на Инфективно одделение има 26 пациенти

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »