Стасаа вакцините против грип

Ова е тротипна вакцина, која содржи три вида на вируси – Х3Н2- сезонски грип кој го има на Северната Земјина хемисфера, Х1Н1 –познат како свински грип и тип ,,Б,,

Се почесто младите на удар на срцевосадовите заболувања

29-ти Септември е Светскиот Ден на срцето, Општинскиот Црвен крст го одбележа и во Велес

Интервју со директорот на Болница, д-р Димитар Стровјаноски

Визија, долгови, има ли доволно доктори, има ли лекови за пациентите, каква иднина за очно и ушно за интерно и невропсихијатрија, ќе се спојуваат ли Уред и Болница

9-ти септември Светски ден на првата помош

Годинава мотото e ,,Несреќите во домот,, бидејќи дури 80 отсто од нив се случуваат во домовите

Во три гевгелиски села хидрична епидемија

Во неделата во гевгелиската брза помош здравствана помош побарале 120 лица од Стојаково, Селемлија и Богородица, девет биле хоспитализирани, две се уште се во болница. Водата во овие три села уште не е за пиење. Надлежните не знаат дали по дефектот ЈКП Комуналец од Гевгелија извршил задолжително хипер хлорирање

Велешките деца сепак на климатска рехабилитација (фото)

Педесетина деца, седум дена престојуваат во Михајлово, на планината Кожуф

За два дена собрани 213 крви единици

Велешани повторно ја покажаа својата хуманост, подадоа рака за драгоцената течност

Партиски преписки за смената на директорите во велешкото здравство

За ВМРО-ДПМНЕ смената е неразумна и крајно опасна одлука, за СДСМ наследени се долгови во илјадници евра

Д-р Стровјаноски нов директор на Општа Болница Велес

Министерството за здравство информира дека е именуван нов директор на велешката Болница

Македонија наредните денови под високи температури и портокалова фаза

Температурите околу 40 степени, УВ зрачење 9

Годинава нема климатска рехабилитација за велешките деца

Министерството за животна средина со ребалансот оваа активност ја избриша

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56

АНКЕТА »

Дали е потребно забрана за користење на мобилни на наставата во училиштата?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »