Во Велес два нови случаи на ковид -19

Заболени се средношколец и полициска службеничка, која работи во ПС Петровец

Сезонскиот грип во велешко заминува

Последната седмица од март во велешко заболени само 12 лица

Ронтис изработи и донираше 500 заштитни визири за здравствените работници од Велес

Првата пратка е за јавното здравство, потоа ќе се изработи и доделат заштитни визири за матичните доктори

Од вторник, стоматолозите со една дежурна ординација, за итни случаи

Во Велес пунктот кој ќе работи се наоѓа во Центарот за Јавно здравје (Хигиенски) во Детска и превентивна стоматологија

Еден од ново заболените од корона вирус итно префрлен на Клинички во Скопје

Четворица од заболените се од Шумско стопанство Бабуна и двајца се членови на потесното семејство од заболените

Нови три случаи на заболени со корона вирус во Велес

Вкупната бројка на заболени во Велес засега е шест

Изминатото деноноќе нема ново заболени лица од корона вирусот во Велес

Јавноста ја загрижува молкот на министерот Филипче по однос на трите заболени лица од Велес

Велешанецот Латифи како волонтер на Црвен Крст во Италија, помага на болните од корона вирус (фото)

Состојбата во Италија е критична и апелирам до моите сограѓани, останете дома и чувајте се

Во Велес нема ново заболени со корона вирусот, изминатите 24 часа

Останува бројката од тројца заразени од корона вирус

Бројот на заболени од сезонски грип во велешко, драстично опадна

Во велешко регистрирани 60 заболени, најмногу деца од претшколска возраст

Во Велес регистрирани првите три случаи на заболени од корона вирус

Вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 во Македонија денеска до 12 часот изнесува 177 лица

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »