Петмина ново заразени во Велес, четворица оздравени

Вчера имаше регистриран уште еден случај на корона вирусот, и двајца оздравени

Стоматолозите повторно работат во нивните амбуланти, со закажување и но под протоколи за заштита од ковид-19

Во период од месец и половина, додека работеше дежурна стоматолошка амбуланта 220 велешани побарале и добиле здравствена услуга

Четврток на 21-ви мај, вторa вонредна крводарителска акција

Ќе се одржи во Ликовен салон од 9 до 14 ч. со телефонско закажување

Продолжува низата на позитивни со ковид-19 во Велес, вчера нови две лица

Едното лице корона вирусот го добило од член на семејството а второто лице од близок пријател

Две ново заразени лица до Велес со ковид -19

Кластер на овие лица се води семејството

Повторно само еден позитивен на ковид-19 во Велес

Овој заразен се води случај „сам за себе“ или не води кон ниту еден кластер

Во Велес, денес вторник еден ново заразен со ковид-19

Во општината има 50 активни случаи. Оздравени се трите лица, здравствени работници кои беа позитивни од Центарот за јавно здравје Велес

Денот на сестринството и на акушерките, под целосна опременост во борба со ковид-19 (фото)

Светската здравствена организација ја прогласи за 2020-та за година на сестринството а Неделата на сестринството е од 5-ти до 12-ти мај

Велешанец заразен со корона -19 почина на клиника во Скопје

Ова е петти смртен случај на велешанец позитивен на корона вирус

Нови шест случаи на ковид-19 во Велес, четворица оздравени

На инфективно одделение сместени се 27 пациенти, тројца чекаат резултати од земени брисеви

Министерот Филипче познат е кластерот, по зголемениот број на заразени со ковид-19 во Велес

Сметам дека според бројот на пациенти, начинот на третман,случувањата во Велес се под контрола - рече министерот Филипче на попладневната прес конференција

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »