Модуларната болница да ја обезбедува армијата побара директорот д-р Бојаџиев

Причина е да немало контакти на роднини, пријатели со лицата кои се таму згрижени

Општинскиот кризен штаб бара скратување на работно време на угостителите

Има реакции дека некои од работодавачите, не им исплаќаат полна плата на вработените кои се на боледување од ковид заразата или се во изолација, тие лица ги кријат контактите и одат на работа

Нови 46 случаи позитивни на ковид-19 во велешко, еден починат

Активни се 411 случаи а во Болница се 58 пациенти

Велешани во редица за дарување на крв, на 17-ти март Денот на крводарителството

Наместо шест часа, акцијата поради големиот интерес беше продолжена 90 минути

Високиот број ново заразени ја отвори модуларната ковид болница во Велес

Во неа, првиот ден од приемот се сместени 16 пациенти

Нови 60 заразени со ковид-19 во велешко, оздравени се девет

Бројката на активни се искачи на 364 лица. Бројот на ново заразени во велешко е како во ноември лани и шестта највисока бројка досега од пандемијата на корона вирусот

Инфективно се полни со пациенти позитивни на ковид-19, уште пет слободни кревети

Во велешко има нови 25 случаи и 24 оздравени пациенти. Сите пациетни кои се хоспитализирани на Инфективно одделение се од велешко

Само две нови позитивни лица на ковид-19, но во Болница се 56 пациенти

Активни случаи во велешко се 313

Петнаесет нови случаи со ковид-19 а 13 оздравени пациенти од велешко

Активни се 324 случаи а 49 пациенти се згрижени во Болница

Двајца велешани починати од ковид-19, еден на 55 годишна возраст, бројката на активни случаи во велешко порасна на 324

Денес, сабота има 47 ново заразени и 15 оздравени пациенти

Бројот на активни случаи со ковид-19 во велешко се искачи на 295

Денес петок има 21 ново заразен и 11 оздравени

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »