Се појави птичји грип, внимавајте

Ако видите угината птица реагирајте до надлежните, не ја допирајте

Овчите сипаници и грипот стивнуваат

Период кога учениците беа на распуст

Во велешко лани дури рекордни 871 заболени од овчи сипаници

Бројот на заболени од грип осетно намален, само 75 лица регистрирани минатата седмица

Проект за рано откривање на т.н. мрзливо око кај велешките деца

Кај 10 отсто од децата во градинките пронајден амблиопија

Лани во велешко собрани 4.044 крвни единици

Од тоа во акции реализирани 1357 дарувања. Планот исполнет со 217 отсто

Учениците на распуст, грипот стивнува 210 болни

И натаму висок број на болни од овчи сипаници 190 лица

71 крвна единица собрани за сефте

За почеток на годината, и со оглед на студот и снегот, организаторот задоволен од собраните крвни единици

Во велешко 1.122 заболени од грип

Последната седмица од минатата година со рекорден број болни

На новогодишнана ноќ најмногу работа на детско и заразно

На Хирургија и интерно, без сериозни интервенции. Велешани ниту се опиле, ниту се прејале

Грипот во Велес експлодира

Изминатата недела во градот регистрирани 560 заболени

Гинеколог д-р Зоран Јовановски и породи пациентка и отстрани тумор од 8 кг

Со ова породување, тој влезе во медицинската литература

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »