Педесетина велешани со скршеници а стотина повредени од мразот

Поледицата и мразот создадоа здравствени проблеми кај велешани

Приватните гинеколози контра министерството

Вон болничките гинеколози навредени од ставот на Министерството и колегите од скопска гинекологија за нивната работа

1-ви декември, светски ден на борба против ХИВ-СИДА

Овој ден не е против заболените од ХИВ АИДС туку против предрасудите што кај повеќето жители на планетата Земја владеат за овие лица. Во Велес нема ниту еден заболен или носител на вирусот

Во Велес има две илјади дијабетичари

06-ти Ноември е Светски ден на дијабетичари, во Велес се одбележа со предавање и акција на проверка на шеќер

Приватните лекари бараат подобар статус

Приватните лекари не се задоволни со нивниот статус во здравствениот систем

Велешката Болница подготвена да биде Регионална

Велешката Болница ќе биде подготвена за новиот предизвик да биде Регионална,

Се обновува велешката Болница

Во рамките на реконструкцијата на 20 болници во Македонија е и велешката Општа болница каде градежните работи започнаа неделава

Болницата Јасеново се реновира

Започнаа градежните работи на санација и дозиграба на болницата Јасеново, вредни 1,6 милиони евра. По реновирањето таа ќе биде Региоонален центар за лекување од белодробни карциноми

Втора група деца од Велес на рехабилитација на Пелистер

За детското одморалиште на Пелистер од Велес замина втората група од 150 деца, кои наредните седум дена ќе имаат планинска рехабилитација на чист воздух

Изгор лето и високи температури

Изгор лето ќе имаат велешани во следните седум дена а температурата ќе се движи до 40-тиот степен, предвидуваат метеоролозите.

Пропусти нема, пациентката мртва

Нема пропусти при породувањето на велешанката Лила Мајсторова која при тоа почина, констатирала интерна комисија за стручен надзор на ЈЗУ Општа Болница Велес,

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

АНКЕТА »

Кој ќе биде новиот светски првак во фудбал?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »