Откриено зошто на нашите родители им било полесно да останат слаби

Денес на луѓето им е многу потешко да ја одржуваат тежината отколку на луѓето на нивна возраст пред 20 години, дури и со внесување на истата количина на калории и вежбање

Секој четврти жител на општината со срцево заболувања

Болеста на срцето е најчеста причина за смртта на велешани

Бебето кое неодамна почина, умрело од природна смрт

Расчистени дилемите за причината за смртта на бебето кое имало десет дена

Велешанец спасен откако парче метал му влетало во срцето

Докторите од кардиохирургија му го спасиле живото на М. И. Тие досега не се соочиле со ваков случај

12 септември Светски ден на Првата помош

Овогодинешното мото на Светскиoт ден на Првата помош е “ Првата помош и старите лица ”

Ќе се реконструира инфективното одделение од велешката болница

Тоа во досегашните реконструкции на велешката Болница не беше опфатено

Собрани 207 крвни единици на големата летна акција

На средината на август исполнет годишниот план за крводарувањево велешко. Радува што даруваат млади

Првиот ден собрани 106 крвни единици (фото)

Големата летна акција продолжува и утре во фоајето од новиот театар

В четврок ново прскање против комарци

Ова е петто годинава, втор пат од Министерството за здравје

Приватните доктори бараат намалување на казните

Како што се намалени казните кон стопанствениците, граќаните, така и приватните доктори бараат намалување кон нив на казнената политика

Три труења со храна месецов, четири во јули

Бројката на пациенти е повеќепати намалена, а тоа се должи на поголемата грижа на граѓаните за здравјето, одржувањето лична хигиена и на храната

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »