Пациентите останаа без лекување по невремето

Десетина приватни ординации не можеа два дена да работат оти немаа интернет

Фитнес Клуб 777

Кој се Фитнес Клуб 777? Зошто да вежбате кај нив? Какви изненадувања ви подготвуваат за ова лето? Погледнете го ова видео и дознајте ги сите одговори!

Приватните лекари реагираат на обврската на исплата на К-15 кога капитацијата е иста со години

Приватните лекари летово ќе го посветат на читање на новите протоколи кои биле на околу четири илјади страници

Летното сметање на времето и квалитетниот сон

Зошто потешко ни паѓа почетокот на летното сметање на времето напролет отколку преминот на зимското сметање на времето наесен

И 18 годишно момче беше вакцинирано во седмицата на имунизација

50 девојчиња од Велес вакцинирани од ХПВ, 12 одбиле. Докторите предупредуваат не наседнувајте на лажните повици од социјалните мрежи

3,5 илјади заборавени велешани не се пререгистрирале во здравство

Пациентите се сетија откако отишле не доктор па констатирале дека немаат повеќе здравствено осигурување

Хуманитарна продажба на домашна храна

Организирана по деветти пат од Друштвото на родители за грижа за здраво поколение

Лани во Велес имало 15 новозаболени од туберколоза

Бројот на заболени од туберколоза бележи опаѓање, но болеста сеуште ја има

Бесплатни медицински прегледи за велешани, Здравје за сите

Таа се одвива денес петок, сабота и в недела

Болницата Јасеново се стори со нов автобус

По регистрирањето ќе биде пуиштен во редовна линија

Признанија за крводарителите

За најхуманите луѓе, крводарителите признанија од Црвениот крст

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »