Пациентите не можат на приватно кај физијатар, оти нема партиципација

Велешките пациенти реагираат што не можат да се лекуваат со современи апарати на физикална,со партиципација како во други приватни здравствени институции

Велешани масовно се вакцинираат од сезонски грип

Дали ланските седум смртни случаи со грип во земјава, ги натераа велешани да платат 400 денари за да добијат вакцина

На физикална терапија заедно со зависници

Физикалното оддление додека трае неговото реновирањсе, префрлено во Дневниот Центар за зависници. И едните и другите пациенти реагираaт, директорот објаснува двете служби се со различно работно време

Собрани 177 крвни единици во акцијата на Носачи на крстот

Рекорден број во акцијата, во пресрет на ослободувањето на Велес

Што бараше хеликоптерот во четвртокот во Болница?

Хеликоптерот дошол на вежба

Во редици за проверка на здравјето во мобилната болница на ,,Аџибадем Систина,,

За осум часа прегледани 240 лица од Велес

Зaпочна вакцинацијата од сезонски грип

Во Центарот за јавно здравје во Велес добиени се 1.200 вакцини а вакцинацијата чини 400 денари

Докторките Јованова, Бисинова –Ефтимова и Стојанова најдобри во месец јуни

Тие добиваат парична награда, двојна плата за месецот во кој го постигнале најдобриот резултат

В четврток бесплатни прегледи во мобилната болница на Аџибадем Систина

Бесплатните кардиоваскуларни прегледи ќе се одвиваат од 12 до 20 часот на платото пред Основниот суд

Ушното и очното одделение се припоија

Администрацијата од Уред се сели во Болница, па сега очно и учно работат заедно. Ова предизвика реакција на началникот на ОРЛ

Секој трет велешанец со висок крвен притисок, лани 150 срцеви удари во градот

Општинската организација на Црвениот крст го одбележа „Светскиот ден на срцето 29-ти септември“

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »