Ушното и очното одделение се припоија

Администрацијата од Уред се сели во Болница, па сега очно и учно работат заедно. Ова предизвика реакција на началникот на ОРЛ

Секој трет велешанец со висок крвен притисок, лани 150 срцеви удари во градот

Општинската организација на Црвениот крст го одбележа „Светскиот ден на срцето 29-ти септември“

Шеќерната трска им носи и профит и болест

Како жителите на еден американски град се борат со зголемена дебелина, дијабетис, висок крвен притисок, срцеви болести

14 септември Светски ден на првата помош

Одбележан од младите на Црвениот крст во Велес

Годинава девет ново заболени од туберкулоза во велешко

Лани осум, годинава девет случаи на заболени

АТ Диспанзерот се пресели во Болница

Простор му е отстапен во заразното одделение

Ќе се обновува физикалното одделение од Болницата

Се најавува нова инвестиција а таа што требаше одамна да биде готова не е завршена, мртовечницата

Младите доктори си заминуваат од Велес, на гурбет во Германија

За првите осум месеци од годинава бројни млади доктори го напуштија Велес и заминаа за странство

Собрани 308 крвни единици во летната акција во Велес

И натаму дел од велешани ја покажуваат нивната висока хуманост

Првиот ден од летната крводарителска акција, собрани 173 крвни единици

Докторите задоволни од собраните количини

Големата летна крводарителска акција следната седмица во салата Бели Мугри

Таа ќе се одржи на 21-ви и 22 ри август

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »