Вонреден инспекциски надзор во велешка Болница, за утврдување на причината за смртта на пациент кој почина а подоцна се откри дека имал ковид 19

Од велешката Болница тврдат дека пациентот кога бил примен бил во стабилна општа состојба и без покачена температура

Нов, деветти случај на ковид-19 во Велес

Пациентот кој почина во средата, бил позитивен на тестот за корона вирус

Пет од седумте заразени со ковид-19 од Велес, се на Инфективно одделение на велешка болница

Тие се во стабилна здравствена состојба

Во Велес два нови случаи на ковид -19

Заболени се средношколец и полициска службеничка, која работи во ПС Петровец

Сезонскиот грип во велешко заминува

Последната седмица од март во велешко заболени само 12 лица

Ронтис изработи и донираше 500 заштитни визири за здравствените работници од Велес

Првата пратка е за јавното здравство, потоа ќе се изработи и доделат заштитни визири за матичните доктори

Од вторник, стоматолозите со една дежурна ординација, за итни случаи

Во Велес пунктот кој ќе работи се наоѓа во Центарот за Јавно здравје (Хигиенски) во Детска и превентивна стоматологија

Еден од ново заболените од корона вирус итно префрлен на Клинички во Скопје

Четворица од заболените се од Шумско стопанство Бабуна и двајца се членови на потесното семејство од заболените

Нови три случаи на заболени со корона вирус во Велес

Вкупната бројка на заболени во Велес засега е шест

Изминатото деноноќе нема ново заболени лица од корона вирусот во Велес

Јавноста ја загрижува молкот на министерот Филипче по однос на трите заболени лица од Велес

Велешанецот Латифи како волонтер на Црвен Крст во Италија, помага на болните од корона вирус (фото)

Состојбата во Италија е критична и апелирам до моите сограѓани, останете дома и чувајте се

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »