Еден ново заразен, двајца оздравени во Велес

Новозаразениот е од стар кластер, голема фабрика во Скопје. На Инфективното одделение во велешка Болница хоспитализирани се 13 пациенти, 12 потврдени позитивни

Два нови случаи со ковид-19 во Велес, едниот е медицинска сестра од детското одделение на Болницата

Жителка на Бузалково негативна но со симптоми на ковид-19, во тешка состојба префрлена во 8-ми Септември во Скопје

Недела 7-ми јуни, прво авио прскање против комарци во велешко

Прскањето ќе се врши со средството „Цицерон 20“ произведено во Србија а ќе го врши кумановската фирма за авио услуги „Бониер“

Во Велес тројца оздравени, во земјава рекордни 89 случаи на позитивни со ковид-19

Вчера во Велес имаше еден случај на позитивен на ковид-19. На инфективно одделение хоспитализирани се 14 пациенти, 12 се позитивни

Во Велес, еден ново заразен со ковид-19 и еден оздравен

Новозарзената е здравствен работник во приватно здравство. Сите вработени во детските градинки, на кои им беше извршен скрининг, биле негативни

Деветмина оздравени во Велес од ковид-19, за едно деноноќие

Нема нов случај позитивен на ковид-19 во Велес. На Инфективно одделение во велешка Болница се хоспитализирани 14 лица

Денес еден оздравен, еден ново заразен во Велес со ковид-19

На инфективно одделение во велешка Болница 17 лица хоспитализирани

Осуммина оздравени, петти ден по ред нема позитивни на ковид-19 во Велес

Bо Велес и велешко има 40 активни случаи на лица со корона вирус

Вакцинацијата на идните првачиња започнува од почетокот на јуни

Децата ќе бидат повикувани со покана за ден и час кога да се јават на систематски преглед

Oд среда започнуваат стоматолошките систематски прегледи за идните првачиња

Прегледите ќе се одвиваат во Службата за детска и превентивна стоматологија, која се наоѓа во Хигиенски

Пцовисаните свињи кај Мамутчево, не умреле од свинска чума

Најверојатно причината за смртта е угушеност или несоодветен транспорт на животните, oдговор ќе треба да даде МВР

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »