9-ти септември Светски ден на првата помош

Годинава мотото e ,,Несреќите во домот,, бидејќи дури 80 отсто од нив се случуваат во домовите

Во три гевгелиски села хидрична епидемија

Во неделата во гевгелиската брза помош здравствана помош побарале 120 лица од Стојаково, Селемлија и Богородица, девет биле хоспитализирани, две се уште се во болница. Водата во овие три села уште не е за пиење. Надлежните не знаат дали по дефектот ЈКП Комуналец од Гевгелија извршил задолжително хипер хлорирање

Велешките деца сепак на климатска рехабилитација (фото)

Педесетина деца, седум дена престојуваат во Михајлово, на планината Кожуф

За два дена собрани 213 крви единици

Велешани повторно ја покажаа својата хуманост, подадоа рака за драгоцената течност

Партиски преписки за смената на директорите во велешкото здравство

За ВМРО-ДПМНЕ смената е неразумна и крајно опасна одлука, за СДСМ наследени се долгови во илјадници евра

Д-р Стровјаноски нов директор на Општа Болница Велес

Министерството за здравство информира дека е именуван нов директор на велешката Болница

Македонија наредните денови под високи температури и портокалова фаза

Температурите околу 40 степени, УВ зрачење 9

Годинава нема климатска рехабилитација за велешките деца

Министерството за животна средина со ребалансот оваа активност ја избриша

Препораки за заштита од високите температури

Што препорачуваат Министерството за здравство и Институтот за јавно здравје

Селските водоводи, без хлоринатори и најчесто загадени

Дури и чешмата во Башино село се` почесто неквалитетна, велат од Хигиенски

Базените, езеро Младост, Бабуна се со вода каде може рекреација

Дојранско езеро годинава со квалитетна вода за капење, Вардар енормно загаден

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »