Вип донираше за болницата во Јасеново

Донацијата од 500 илјади денари ќе се наменат за купување на апарат брохоскоп

Сидата во Велес никој не ја ферма

За изминатите 12 месеци не е регистриран ниту еден случај на заразен, ниту носител на вирусот на АИДС во Велес. Годинава 200 велешани бесплатно се прегледале дали имаат СИДА

Опремување на детска соба при хирургија

Акција на Жито Лукс за велешките болни деца

И докторите велат ,,НЕ,, за топилницата

И велешките доктори се против рестартот на топилницата за олово и цинк на постојната локација.

Во Велес досега вакцинирани 400 лица од сезонски грип

Голем интерес кај велешани за вакцинирање, набавени 2,5 илјади вакцини која штити од три типа на вирус на грип

Приватните доктори пред банкрот

Државата им должи на приватните доктори. Ќе се врати ли партиципацијата во примарното здравство?

Велешани во ред чекаа да си ги вакцинираат домашните миленичиња

4-ти Октомври е светски ден на заштита на животните

Лесна смрт на казахстанските земји од нуклеарните проби

Каква е денес судбината на тие кои живееле во сенка на „печурките“ и 345 атмосферски и подземни нуклеарни експлозии

Жито Лукс почнува хуманитарна акција за помош на хируршкиот оддел во Болница

Со одвојување на два денари од секој продаден леб, во велешкиот регион, ќе се соберат средства кои ќе бидат донирани на хируршкиот оддел во Општата болница во Велес.

Средновековната чума постои и денес

Анализата на ДНК од скелет на жртва на чума во средноевропски Лондон овозможи на научниците да дојдат до шокантно откритие – бактеријата на „црната смрт“ која уби 100 милиони луѓе во 14 век, се уште постои!

39 во сенка, Велес напладне

Ова е офицајалната температура измерена од Управата за хидрометеорологија

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »