Брзи тестови за ковид-19 и во Велес

Досега брзи тестови се достапани за граѓаните на Скопје, Штип, Гостивар, Прилеп, Струмица, Кичево, Кочани, Кавадарци, Куманово, Битола и Делчево

Денес во велешко 48 оздравени пациенти а ново заразени 32

Активни има 729 случаи а во Болница хоспитализирани во Болница се 71 пациент

Интерното одделение не е повеќе ковид центар

Во болницата има 78 кревети за лица позитивни или сомнителни на ковид, на Инфективно 54 и 24 на Физикално одделение

Со засилено темпо се работи на земјаните работи за новата монтажна ковид болница во Велес

Треба да има капацитет од 45 кревети и е со големина 50х15 м

Денес регистрирани нови 32 случаи позитивни на ковид-19, оздравени 27

Активни случаи има 746, во велешката Болница хоспитализирани вкупно 74 пациенти

Денес дури 85 лица се оздравени а ново заразени со ковид-19 се 24

Активни случаи во поширокиот велешки регион има 743 лица, во Болница хоспитализирани се 76 пациенти. Вчера вечерта е почината пациентка од Свети Николе на 56 годишна возраст

Неделно за Велес се пуштаат само стотина вакцини против сезонски грип

Револт кај пациентите и кај матичните доктори. И натаму во Центарот за јавно здравје нема комерцијална вакцина против сезонски грип

Дваесет и шест оздравени и 12 нови позитивни на ковид-19 во велешко, еден е починат

Едно лица на 73 годишна возраст, маж од Велес, починал по компликациите од ковид-19, тој е 59-та жртва во велешко од оваа заразна болест

Денес во велешко 44 ново заразени со ковид-19, оздравени 29 лица и еден починат пациент

бројката на активни случаи во велешко е 819 лица, во велешка Болница сместени се 76 пациенти

Во велешко нови 41 позитивни на ковид-19, оздравени 29 пациенти

Бројката на активни случаи во велешко е 771 лице

На крводарителската акција на „Велес бајкинг“ собрани 34 крвни единици

Во месец ноември на три крводарителски акции во Велес се даруваа вкупно 161 крвна единица

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »