За два дена во Велес собрани 363 крвни единици

Велешани уште еднаш ја покажаа нивната хуманост и човечност

Донација на апарати за детското одделение во болницата

Преку повеќе донаторски настани Здружението на лица со церебрална парализа на Општата Болница и купија ЕКГ – апарат за деца и аспиратор за бебиња

По првиот ден 208 собрани крвни единици

Велешани на прагот да срушат сопствениот рекорд во една крводарителска акција. Ако и утре има ист одѕив ќе има повеќе од 400 дарувани шишиња крв

Не очекува температурано врела седмица

Во наредните седум дена дневните температура нема да се намалат под 35 степени a ќе се искачуваат до 40

Сините картони за невработените кои ќе се наплатуваат, пред Уставен

Од ДСП Ленка сметаат дека оваа мерка е класна и ќе ги раслои граѓаните.

Велешките болни деца на рехабилитација на Пелистер

Триста и триесет деца од Велес во две смени престојуваат на воздушна рехабилитација на Пелистер.

Се најде лек за зависниците од дрога

По пет години, конечно проработи Дневниот центар за нарко-звисниците во Велес

Државата нема пари за приватните лекари

Од април месец, Министерството за финансии не ги префрлило парите на приватните лекари а тие во јавното здравство редовно земаат плата.

Недела, Велес се печеше на 38 под сенка, понеделник 36

За седум дена температурен шок од 15 на 38 степени, колку што бeа измерени во неделата. Во понеделникот во 15 часот измерени 36 степени. За следните недела дена, без поголеми температурани промени

Од петок топол бран со температури над 35 степени

Наредните денови температурата ќе биде повисока од 35 степени целзиусови. Висока вредност и на УВ индексот, поради што се препрочува од 11 до 16 часот да не се излегува од домовите.

Второ прскање против комарците в понеделник наутро

Понеделник 11.07.2011 со почеток од 05.00 часот до 06.30 часот ќе се спроведе авионско третирање против комарци.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

АНКЕТА »

Кој ќе биде новиот светски првак во фудбал?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »