Две велешанки ново заразени со ковид-19, оздравени нема

Бројот на активни случаи во велешко е 58 лица, на Инфективно одделение 35 пациенти

Девет нови случаи, меѓу нив и едно семејство, позитивни на ковид-19

Бројката на активни случаи се искачи на 56 лица. Инфективно одделение безмалку полно, има 32 пациенти

Благодарност од државата до семејствата Пиневи и Диневи, за Европскиот ден на органодарителство

Оддадовме најголема почит и благодарност на семејствата кои донираа органи од свој близок за го продолжат животот на друг. Тоа е највисокиот чин на хуманост - кажа министерот Филипче

Рекордни 12 велешани ново заразени со ковид-19

Активни се 47 случаи на лица со корона вирусот

Петмина велешани нови случаи позитивни на ковид-19, има и пет оздравени

Бројот на активни случаи во велешко е 36 лица, на Инфективно одделение има 26 пациенти

Во Велес четири нови случаи со ковид-19, исто толку оздравени, министерот Филипче кажа- Инфективно одделение во Велес е полно

На Инфективно одделение има 30 пациенти, повеќето се од Свети Николе, има и од Кавадарци и Неготино

Рекордни седум нови случаи денес во Велес

На Инфективно одделение има 25 пациенти, еден пациент од Велес е на Инфективна клиника од Скопје еден од Каратманово во ГОБ 8-ми Септември

Жена од Каратманово итно префрлена на ГОБ 8-ми Септември, во Велес нема нови случаи со ковид-19

На Инфективно одделение има 26 пациенти, 12 од Свети Николе, седум од Велес, четири од Кавадарци и три од Неготино.

Денес три нови случаи со ковид-19 во Велес, исто толку оздравени

Бројот на активни случаи во велешко е 33 лица на Инфективно има 23 лица, освен од Велес и од Свети Николе, Кавадарци, Неготино и Валандово

Петмина ново заразени со ковид-19 од Велес, двајца оздравени

Вработена во градинка, заминала во странство со негативен ПЦР тест а приватната лабораторија до надлежните здравствени институции пријавува позитивен тест,по што пет деца од градинка се во изолација заедно со воспитувачката

Два нови случаи на позитивни со ковид-19 во Велес, еден оздравен

Бројот на активни случаи во велешко е 33 лица, на Инфективно одделение има 21 пациент

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »