Две ново заразени лица во Велес со ковид-19, оздравени нема

Во велешко има активни 18 лица, на Инфективно одделение 12 пациенти -осум се потврдено позитивни

Седумнаесет годишник од Градско и велешанка позитивни на ковид-19

Се намалува бројот на активни случаи во велешко, денес се 16 лица

Нема ново заразени со ковид-19, бројката на активни случаи во велешко падна на 17 лица

Денес четворица оздравени на Инфективно одделение има 11 пациенти

Докторите специјалисти работат преку Мој термин, но сега е на половина час помеѓу пациентите

Во Мој термин вклучена е и дијагностиката, рендген, ехо, компјутерска томографија

Не три туку два нови случаи на заразени со ковид-19 во Велес и двајца оздравени

Во велешко има 21 активни случаи, на Инфективно одделение има девет потврдено позитивни лица

Eден нов случај, вчера двајца ново заразени со ковид-19

Поради влошена состојба 70 годишен пациент од Велес префрлен на Инфективна клиника во Скопје. Во Велес има 21 активен случај со корона вирус

Тројца велешани нови случаи позитивни со ковид-19, четворица оздравени

Бројот на активни случи во велешко е 28 лица

Докторка од Итната помош, позитивна на ковид-19

Итната помош работи непречено, бидејќи при работата докторкта ги запазувала протоколите за работа во услови на ковид-19

Двајца оздравени, двајца ново заразени во Велес

Во велешко вкупно заразени со корона вирусот досега биле 272 лица,оздравеле 229 и 14 лица починале

Одморџиите го донесоа ковид-19 во градот, а заразија и членови на семејствата

Повеќето заразени со корона вирусот за изминатите 12 дена се млади сограѓани

Нови четири случаи на позитивни со ковид-19 во Велес, тројца оздравени

Во велешко има активни 28 случаи

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »