Водата од природните чешми во Башино село и од Шорка може да се користи за пиење, Пузево трло не

Повеќето од природните чешми во околината на градот имаат индикатори за фекално загадување - Петрова, Бојаџиина, Чука, природните чешми во Иванковци, Караслари, Мамутчево, Кумарино и Сујаклари, како и водата од водоводите во селата Отовица и Башино село

Два нови случаи на позитивни со ковид-19, две жени од Јаболчиште Горно и Долно, еден оздравен

На Инфективно одделение сместени се 13 потврдено позитивни пациенти

Трета вонредна крводарителска акција, понеделник на 22-ри јуни

Акцијата ќе се одржи во Ликовен салон во време од 9 до 14ч.

Уште еден случај на позитивен од ковид-19 од Бузалково, двајца оздравени

Ова е петти случај на позитивен со ковид-19 во Бузалково. Во велешко има активни 29 пациенти со корона вирус

Нови три случаи на ковид-19 во велешко, два се во Бузалково

Ноќеска како итен случај од Инфективно одделение на ГОБ 8-ми Септември во Скопје препатен 40 годишен пациент од село Бузалково. Поради позитивен случај, експозитурата на Пошта, кај Пазариште нема да работи, вработените во изолација

Велешките здравствени работници на помош кај колегите во Скопје, во борбата со ковид-19

Ќе победиме и во оваа битка- порача медицинскиот техничар Ангел Драскачев

Нова жртва на ковид-19 вирусот, почина жителка на Бузалково

На инфективно одделение има 13 пациенти, од нив 10 се потврдено позитивни. Вчера оздравен е еден пациент, жител на Чашка

Четири нови случи со ковид-19 во Велес, двајца оздравени

Сите четири случаи се заразени од домашни блиски, од членови на семејството

Крводарителска акција во велешката касарна, собрани 25 крвни единици

Резултати се многу добри, ако се има во предвид фактот дека во моментов во касарната нема војници доброволци

Втор случај за седум дена на ковид-19 во Горно Јаболчиште и четворица оздравени

На Инфективно оддление има 10 пациенти, 13 се во домашен каратин, еден е во државен карантин и тројца во ГОБ 8-ми септември

Во Велес втор ден по ред нема позитивни на ковид-19, нема оздравени

На инфективно одделение има 13 потврдено позитивни пациенти, двајца чекаат резултати

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »