Внимавајте, месните преработки предизвикуваат рак

Светската здравствена организација предупредува виршлите и шунката како и тутунот, азбестот и дизел издувните гасови

Дел од заразните болести во Велешко исчезнуваат

Бруцелоза и жолтица тип ,,А,, ги снемува, но затоа годинава се јави туларемија

Приватните доктори бараат ист третман со пациентите, кога тие се пациенти

Доколку за еден месец на најдат замена, нивната ординација се гасне а тие и медицинските сестри остануваат на улица а слободни, невработени доктори во земјава немало

Граѓаните можат да бараат во Хигиенски да се испита квалитетот на храната и водата

За девет месеци годинава, има откриено случаи на неисправна храна. Има ресторани, продавници и кафетерии кои се надвор од контрола. Граѓаните можат да бараат да се мери и јачината на звукот од угостителските објекти

Рекордни две илјади вакцини против грип за велешани

Цената на вакцината како и претходните години 400 денари

Откриено зошто на нашите родители им било полесно да останат слаби

Денес на луѓето им е многу потешко да ја одржуваат тежината отколку на луѓето на нивна возраст пред 20 години, дури и со внесување на истата количина на калории и вежбање

Секој четврти жител на општината со срцево заболувања

Болеста на срцето е најчеста причина за смртта на велешани

Бебето кое неодамна почина, умрело од природна смрт

Расчистени дилемите за причината за смртта на бебето кое имало десет дена

Велешанец спасен откако парче метал му влетало во срцето

Докторите од кардиохирургија му го спасиле живото на М. И. Тие досега не се соочиле со ваков случај

12 септември Светски ден на Првата помош

Овогодинешното мото на Светскиoт ден на Првата помош е “ Првата помош и старите лица ”

Ќе се реконструира инфективното одделение од велешката болница

Тоа во досегашните реконструкции на велешката Болница не беше опфатено

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »