Во крводарителска акција во Градско собрани 48 крвни единици

Поголем дел од крводарителите - 40 беа мажи, а останатите осум беа жени

Во Велес има три случаи на заразени со ковид-19, не 12

Има и двајца оздравени

На 13-ти и 14-ти август големата летна крводарителска акција

Акцијата, која годинава е 27-ма по ред, ќе се изведе со почеток од 7,30 до 14,30 часот, во просториите на Ликовниот салон

Два нови случаи со ковид-19 во Велес, повторно еден увезен од Штип и еден оздравен

Во градот има 22 активни случаи на лица со корона вирус

Празничниот продолжен викенд со пет случаи на ковид-19, увезени од Штип

Активни случаи во велешко е 21 лица, 20 од нив се на домашно лекување, само еден е на Инфективно одделение, каде се сместени 12 потврдени случаи со корона вирус

Нови четири заразени со ковид-19 во Велес и повторно „увезени“ од Скопје и Штип, четворица оздравени

Бројката на активни случаи во велешко останува 18 лица

Нови три случаи на позитивни од ковид-19, „увезени“ од Скопје и Куманово, еден оздравен

На Инфективно одделение има 12 потврдено позитивни пациенти, само еден е од велешко, од Горно Јаболчиште

Во велешко само 16 активни случи со корона вирус, денес дури петмина оздравени и еден позитивен

На Инфективното одделение се хоспитализирани 15 лица, 12 се потврдено позитивни

Еден оздравен, нема ново заболени со ковид-19

Во велешко има 20 активни случаи, на Инфективно одделение се 20 пациенти

Три случаи на позитивни со ковид-19 во Велeс, сите три скопски и петмина оздравени

Во велешко има 21 активен случај заразени со корона вирус

Во велешко спласнува заразата со ковид-19, нови случаи нема, четворица оздравени

Активни се 24 случаи во велешко, седум се на Инфективно одделение

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »