На физикална терапија заедно со зависници

Физикалното оддление додека трае неговото реновирањсе, префрлено во Дневниот Центар за зависници. И едните и другите пациенти реагираaт, директорот објаснува двете служби се со различно работно време

Собрани 177 крвни единици во акцијата на Носачи на крстот

Рекорден број во акцијата, во пресрет на ослободувањето на Велес

Што бараше хеликоптерот во четвртокот во Болница?

Хеликоптерот дошол на вежба

Во редици за проверка на здравјето во мобилната болница на ,,Аџибадем Систина,,

За осум часа прегледани 240 лица од Велес

Зaпочна вакцинацијата од сезонски грип

Во Центарот за јавно здравје во Велес добиени се 1.200 вакцини а вакцинацијата чини 400 денари

Докторките Јованова, Бисинова –Ефтимова и Стојанова најдобри во месец јуни

Тие добиваат парична награда, двојна плата за месецот во кој го постигнале најдобриот резултат

В четврток бесплатни прегледи во мобилната болница на Аџибадем Систина

Бесплатните кардиоваскуларни прегледи ќе се одвиваат од 12 до 20 часот на платото пред Основниот суд

Ушното и очното одделение се припоија

Администрацијата од Уред се сели во Болница, па сега очно и учно работат заедно. Ова предизвика реакција на началникот на ОРЛ

Секој трет велешанец со висок крвен притисок, лани 150 срцеви удари во градот

Општинската организација на Црвениот крст го одбележа „Светскиот ден на срцето 29-ти септември“

Шеќерната трска им носи и профит и болест

Како жителите на еден американски град се борат со зголемена дебелина, дијабетис, висок крвен притисок, срцеви болести

14 септември Светски ден на првата помош

Одбележан од младите на Црвениот крст во Велес

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »