Пациентите со ковид-19 од Свети Николе на лекување на Инфективно во Велес

Откако Инфективна клиника во Штип е полна, пациентите од Свети Николе се праќаат во велешка Болница

Претходните два дена двајца велешани заразени со ковид-19, четворица оздравени

Бројката на активни случаи во велешко е 31

Викендов два позитивни случаи со ковид-19 во Велес и двајцата се мажи

Во велешко има активни 33 случаи со корона вирус

Три нови случаи на позитивни на ковид-19, сите се млади личности

Во Свети Николе за еден ден 25 ново заразени со квоид-19, во голема странска фабрика во Кавадарци трет случај на корона вирус

Три нови случаи на позитивни на ковид-19, сите се млади личности

Во Свети Николе за еден ден 25 ново заразени со ковид-19, во голема странска фабрика во Кавадарци трет случај на корона вирус

Три нови случаи на позитивни на ковид-19, сите се млади личности

Во Свети Николе за еден ден 25 ново заразени со квоид-19, во голема странска фабрика во Кавадарци трет случај на корона вирус

Во велешко втор ден по ред нема позитивни на ковид-19, уште еден оздравен

Бројот на активни случаи во велешко е 36 лица

Позитивни нема, но има дури седуммина оздравени од велешко

На Инфективното одделение од велешка Болница има хоспитализирано 17 лица а активни се 37 случаи

Кластери нема, има двајца ново заразени со корона вирус

Бројот на активни случаи во велешко дојде до 44 лица, 28 од нив се на домашно лекување. Денес нема оздравени лица

Викендот во велешко еден позитивен на ковид-19 и двајца оздравени

Во велешко има 42 активни случаи

Нови пет случаи на позитивни со ковид-19 во велешко, еден оздравен

Меѓу заразените се и двајца браќа на возраст до 24 години

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »