Не очекува температурано врела седмица

Во наредните седум дена дневните температура нема да се намалат под 35 степени a ќе се искачуваат до 40

Сините картони за невработените кои ќе се наплатуваат, пред Уставен

Од ДСП Ленка сметаат дека оваа мерка е класна и ќе ги раслои граѓаните.

Велешките болни деца на рехабилитација на Пелистер

Триста и триесет деца од Велес во две смени престојуваат на воздушна рехабилитација на Пелистер.

Се најде лек за зависниците од дрога

По пет години, конечно проработи Дневниот центар за нарко-звисниците во Велес

Државата нема пари за приватните лекари

Од април месец, Министерството за финансии не ги префрлило парите на приватните лекари а тие во јавното здравство редовно земаат плата.

Недела, Велес се печеше на 38 под сенка, понеделник 36

За седум дена температурен шок од 15 на 38 степени, колку што бeа измерени во неделата. Во понеделникот во 15 часот измерени 36 степени. За следните недела дена, без поголеми температурани промени

Од петок топол бран со температури над 35 степени

Наредните денови температурата ќе биде повисока од 35 степени целзиусови. Висока вредност и на УВ индексот, поради што се препрочува од 11 до 16 часот да не се излегува од домовите.

Второ прскање против комарците в понеделник наутро

Понеделник 11.07.2011 со почеток од 05.00 часот до 06.30 часот ќе се спроведе авионско третирање против комарци.

Министерство за здравство со превентивни мерки за заштита од високите температури

Внимавјте на сопственото здравје до сабота,поради високото зрачење на УВ зраците. Пијте вода не алкохол. Повеќе информации на www.toplotnibranovi.мк

Велешката Болница стана регионален здравствен центар

Обновена и реновирана велешката Болница најавува поквалитетни услуги за пациентите од Повардарието и Овче Поле. Новина ВИП соби на интерно и хирургија, со посебни цени за посебвни пациенти.

Во Бугарија цвета црниот пазар на крв

И додека велешани гордо ја подаваат раката да спасат живот, во Бугарија од тоа други живеат

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »