Нови 44 случаи во велешко позитивни на ковид-19, оздравени има 39 пациенти

Активни случаи се 741, во велешка Болница хоспитализирани има 77 лица

Во велешко денес регистрирани 40 нови случаи со ковид-19, оздравени се 26 пациенти

Активни случаи во поширокиот велешки регион има 739 случаи

Во велешко денес има нови 64 позитивни со ковид-19, 11 оздравеле

Активни случи во велешко се 722 а во Болница има хоспитализирано 63 пациенти, 52 се потврдено позитивни

Првата доза бесплатните вакцини во Велес потрошени бргу, бргу, преку „Мој термин“

Од понеделник се најавува нова доза, матичните очекуваат термин за поголем број здравствено ранливи категории да се вакцинираат

Денес во велешко има повеќе оздравени -29, отколку заразени -22 со ковид-19

Активни се 672 случаи на лица со корона вирусот. Во велешка болница има 60 лица позитивни на ковид-19 и 10 сомнителни

Од денес, вторник започна вакцинацијата за здравствено ранливите групи граѓани, годинава таа е во Здравствен дом

Министерството за здравство соопшти дека од денес во Центрите за јавно здравје се врши и комерцијална вакцинација, но од Центарот во Велес нема информација дали и како истата се извршува

Убава вест, во Велес оздравеа 60 лица од ковид-19

Денес во велешко 21 случај на новозаразени

Нови 48 случаи на лица позитивни со ковид-19 во велешко

Активни има 720 пациенти со корона вирус. Починат еден велешанец на 73 годишна возраст, позитивен на ковид-19

На крводарителската акција на „Носачи на крстот“ собрани 103 крвни единици

Акцијата се одржа по повод 9-ти Ноември, Денот на Општината

Во велешко денес нови 63 лица позитивни на ковид-19

Активни се 674 случаи со корона вирус во општината

Физикалното одделение нов ковид центар, денес еден починат пациент позитивен на ковид-19

Ангажирани се седум специјализанти, кои работат на Физикалното одделение, интернистите од јули помагаат на Инфективно одделение, како и кожниот доктор

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »