Во Велес, еден ново заразен со ковид-19 и еден оздравен

Новозарзената е здравствен работник во приватно здравство. Сите вработени во детските градинки, на кои им беше извршен скрининг, биле негативни

Деветмина оздравени во Велес од ковид-19, за едно деноноќие

Нема нов случај позитивен на ковид-19 во Велес. На Инфективно одделение во велешка Болница се хоспитализирани 14 лица

Денес еден оздравен, еден ново заразен во Велес со ковид-19

На инфективно одделение во велешка Болница 17 лица хоспитализирани

Осуммина оздравени, петти ден по ред нема позитивни на ковид-19 во Велес

Bо Велес и велешко има 40 активни случаи на лица со корона вирус

Вакцинацијата на идните првачиња започнува од почетокот на јуни

Децата ќе бидат повикувани со покана за ден и час кога да се јават на систематски преглед

Oд среда започнуваат стоматолошките систематски прегледи за идните првачиња

Прегледите ќе се одвиваат во Службата за детска и превентивна стоматологија, која се наоѓа во Хигиенски

Пцовисаните свињи кај Мамутчево, не умреле од свинска чума

Најверојатно причината за смртта е угушеност или несоодветен транспорт на животните, oдговор ќе треба да даде МВР

Во Велес нема нови позитивни, има тројца оздравени

Ha Инфективното одделение при велешката Болница има 18 пациенти, двајца вчера попладне поради влошување на здравствената состојба се префрлени на Инфективна клиника во Скопје

И во втората вонредна крводарителска акција во Велес, собрани 63 крвни единици, како и пред еден месец

Во денешната акција крв даруваа и 14 жени и пет лица за прв пат

Еден нов случај на позитивен со ковид-19 во Велес, активни случаи има 52

Двајца пациенти се пуштени од инфективно одделение како оздравени. Новозаразеното лице припаѓа на кластерот на голема фабрика од Скопје

Министерот Филипче бара контрола на примената на мерките за заштита од ковид-19

СВР Велес за 20 дена од мај изрекла седум казни за не носење заштитна мака, од нив две се во Велес

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »