Доктори ги лекуваат бегалците низ Македонија

За седум дена 150 интервенции од полесни исеченици, гребнатини, изгореници, до исчашувања, но и гангрена

Сабота наутро, ново второ прскање против комарци

Ќе се изведе од 5 до 6,30 ч

Општински натпревар во прва помош (фото)

Победи за Гимназијалците и основците од Благој Кирков

Најдобрите доктори за април

Марковски, Кодовски и Јаковлевски се наградените

Камилица против сите воспаленија

Kамилица има голема моќ за омекнување на секретите, а со тоа и за полесно искашлување, се користи при бронхит, астма, грип и настинка...

Чај од цвет од бозел

Научниците заклучиле дека активната материја во бозелот може да го скрати грипот за 4 дена

Чај од лист од маслинка

Рецепт како да го подготвите најздравиот чај на планетата. Се берат токму сега во пролет, младите листови!!Листата на лековитост е подолга...

В сабота авионско прскање против комарци

Пчеларите во велешко сабота да ги затворат кошниците со пчели

Признанија за најдобрите медицински сестри од Велес

Благодарници за 8 медицински сестри од јавниот здравствен сектор

Лековите својства на кралчиче против ревма

Сируп од белиот багрем, лек против ревма

Признанија за Петровска и Лазаревска

Петровска доби за медицинска сестра а Лазаревска за акушерка на годината во велешките здравствени институции

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »