Во третата вонредна крводарителска акција собрани 37 крвни единици

Во акцијата осум жени биле дарители и 29 мажи, првократни дарители имало три лица

Еден нов позитивен од Јаболчиште, еден оздравен

На Инфективно одделение има 14 потврдено позитивни лица на корона вирус

Подготовка за долго, топло лето со ковид-19

Временските услови предвидуваат претстојното лето да биде потопло и посуво од вообичаеното во регионот. Јавноста треба да биде подготвена за топлотни бранови. Препораки кои треба да се знаат

Два нови случаи со ковид-19 во Велес, еден жител на Горно Јаболчиште и еден велешанец

Четворица оздравени, сите од домашен карантин

Шестмина ново заразени со ковид-19 во велешко, еден оздравен

Активни случаи во велешко со корона вирус има 34, оздравена е докторката од приватното здравство,

Еден оздравен, ново заразени со ковид-19 во велешко нема

На Инфективно одделение од велешка Болница има 12 пациенти

Водата од природните чешми во Башино село и од Шорка може да се користи за пиење, Пузево трло не

Повеќето од природните чешми во околината на градот имаат индикатори за фекално загадување - Петрова, Бојаџиина, Чука, природните чешми во Иванковци, Караслари, Мамутчево, Кумарино и Сујаклари, како и водата од водоводите во селата Отовица и Башино село

Два нови случаи на позитивни со ковид-19, две жени од Јаболчиште Горно и Долно, еден оздравен

На Инфективно одделение сместени се 13 потврдено позитивни пациенти

Трета вонредна крводарителска акција, понеделник на 22-ри јуни

Акцијата ќе се одржи во Ликовен салон во време од 9 до 14ч.

Уште еден случај на позитивен од ковид-19 од Бузалково, двајца оздравени

Ова е петти случај на позитивен со ковид-19 во Бузалково. Во велешко има активни 29 пациенти со корона вирус

Нови три случаи на ковид-19 во велешко, два се во Бузалково

Ноќеска како итен случај од Инфективно одделение на ГОБ 8-ми Септември во Скопје препатен 40 годишен пациент од село Бузалково. Поради позитивен случај, експозитурата на Пошта, кај Пазариште нема да работи, вработените во изолација

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »