Двајца ново заразени од Велес и четворица оздравени

На Инфективно одделение има 13 потврдено позитивни лица, во велешко има активни 30 случаи

Почина лицето од Горно Оризари позитивно на ковид-19

Досега во велешко починаа 12 лица поради компликации предизвикани од корона вирусот

Два нови случаи со ковид-19, за прв пат случај од Горно Оризари

На Инфективното одделение од велешка Болница има 16 потврдено позитивни

Две нови лица позитивни на ковид-19, велешанец и жител на Горно Јаболчиште

14 лица позитивни на ковид-19 се на Инфективно одделение. Во велешко има 80 лица во изолација и 13 во самоизолација. Трите претходни дена казнети се 141 лица во Велес поради не носење заштитана маска

Во третата вонредна крводарителска акција собрани 37 крвни единици

Во акцијата осум жени биле дарители и 29 мажи, првократни дарители имало три лица

Еден нов позитивен од Јаболчиште, еден оздравен

На Инфективно одделение има 14 потврдено позитивни лица на корона вирус

Подготовка за долго, топло лето со ковид-19

Временските услови предвидуваат претстојното лето да биде потопло и посуво од вообичаеното во регионот. Јавноста треба да биде подготвена за топлотни бранови. Препораки кои треба да се знаат

Два нови случаи со ковид-19 во Велес, еден жител на Горно Јаболчиште и еден велешанец

Четворица оздравени, сите од домашен карантин

Шестмина ново заразени со ковид-19 во велешко, еден оздравен

Активни случаи во велешко со корона вирус има 34, оздравена е докторката од приватното здравство,

Еден оздравен, ново заразени со ковид-19 во велешко нема

На Инфективно одделение од велешка Болница има 12 пациенти

Водата од природните чешми во Башино село и од Шорка може да се користи за пиење, Пузево трло не

Повеќето од природните чешми во околината на градот имаат индикатори за фекално загадување - Петрова, Бојаџиина, Чука, природните чешми во Иванковци, Караслари, Мамутчево, Кумарино и Сујаклари, како и водата од водоводите во селата Отовица и Башино село

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »