Во Велес досега вакцинирани 400 лица од сезонски грип

Голем интерес кај велешани за вакцинирање, набавени 2,5 илјади вакцини која штити од три типа на вирус на грип

Приватните доктори пред банкрот

Државата им должи на приватните доктори. Ќе се врати ли партиципацијата во примарното здравство?

Велешани во ред чекаа да си ги вакцинираат домашните миленичиња

4-ти Октомври е светски ден на заштита на животните

Лесна смрт на казахстанските земји од нуклеарните проби

Каква е денес судбината на тие кои живееле во сенка на „печурките“ и 345 атмосферски и подземни нуклеарни експлозии

Жито Лукс почнува хуманитарна акција за помош на хируршкиот оддел во Болница

Со одвојување на два денари од секој продаден леб, во велешкиот регион, ќе се соберат средства кои ќе бидат донирани на хируршкиот оддел во Општата болница во Велес.

Средновековната чума постои и денес

Анализата на ДНК од скелет на жртва на чума во средноевропски Лондон овозможи на научниците да дојдат до шокантно откритие – бактеријата на „црната смрт“ која уби 100 милиони луѓе во 14 век, се уште постои!

39 во сенка, Велес напладне

Ова е офицајалната температура измерена од Управата за хидрометеорологија

За два дена во Велес собрани 363 крвни единици

Велешани уште еднаш ја покажаа нивната хуманост и човечност

Донација на апарати за детското одделение во болницата

Преку повеќе донаторски настани Здружението на лица со церебрална парализа на Општата Болница и купија ЕКГ – апарат за деца и аспиратор за бебиња

По првиот ден 208 собрани крвни единици

Велешани на прагот да срушат сопствениот рекорд во една крводарителска акција. Ако и утре има ист одѕив ќе има повеќе од 400 дарувани шишиња крв

Не очекува температурано врела седмица

Во наредните седум дена дневните температура нема да се намалат под 35 степени a ќе се искачуваат до 40

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »