Двајца оздравени, двајца ново заразени во Велес

Во велешко вкупно заразени со корона вирусот досега биле 272 лица,оздравеле 229 и 14 лица починале

Одморџиите го донесоа ковид-19 во градот, а заразија и членови на семејствата

Повеќето заразени со корона вирусот за изминатите 12 дена се млади сограѓани

Нови четири случаи на позитивни со ковид-19 во Велес, тројца оздравени

Во велешко има активни 28 случаи

Денес нема а викендот две лица позитивни на ковид-19

Едниот е млад велешанец кој се вратил од летување. Во Велес има 27 активни случаи

По четири дена пауза, денес во Велес три случаи со ковид-19, сите се жени, две вработени во фабрика во Кавадарци

На Инфективно одделение има 16 пациенти, пет се од Велес 11 од Кавадарци и Свети Николе

Вториот ден на летната крводарителска акција собрани 77 крвни единици, за два дена вкупно 141

Со овие собрани крвни единици, натфрлен годишниот план на ОО на Црвен крст Велес од 1.861 кривни единици

Новата монтажна Болница за пациенти со ковид-19, ќе биде лоцирана во дворот на Болницата, но локалната власт нема пари за инфраструктура

Во велешката ковид-19 монтажна болница предвидени се 32 кревети за сместување на исто толку пациенти

Првиот ден од летната крводарителска акција, собрани се 64 крвни единици

Акцијата се организира по 27-ми пат, продолжува и утре - петок

Петок -14-ти август, трето авионско прскање против комарци

Авио прскањето e најавено за периодот од 5 до 6,30 часот

Четири случаи на ковид-19 во Велес, тројца се заразиле од член на семејството

Нема оздравени, вкупно активни случаи во Велес се 27 лица

Нови заразени со ковид-19 увезени од страна - двајца млади и двајца оздравени

Во Велес има 23 активни случаи

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »