Сиромашните како лабораториски глувци

Фармацевтските концерни мора да ги испробаат своите лекови и на луѓе, а тоа е многу поевтино во Индија и Африка, каде болните и така немаат пари за лекување. Концерните тврдат - скандалот се преувеличува

Д-р Кодовски повторно меѓу најуспешните доктори во земјава

Заедно со останатите 79 колеги ќе добие награда од 500 евра. Ова е негово второ вакво признание

Ленка контра новите мерки за абортусот

Движењето за Социјална Правда – ЛЕНКА ја поддржува иницијативата за повлекување на Предлог Законот за прекинување на бременоста.

Велешани се организираат да и помогнат на Маја Керова

Во понеделникот децата од Градинките, в петок и сабота хуманитарни концерти во Бели Мугри

Хрватот Мазија, научникот кој го откри вирусот што убива рак

По објавувањето на оваа вест, во Хрватска од каде се докториет, луѓе добролно се јавувале за да се тестира вирусот

Научниците на работ на пронаоѓање на лек против ХИВ

Дански научници веруваат дека во рок од неколку месеци ќе дојдат до револуционерен пронајдок во наоѓање на лек против вирусот ХИВ, кој предизвикува сида

Внимавајте, змиите отровници касаат

За пет дена од празничниот викенд во Велешко две лица завршија во Болница

Вакцинирани петнаесет деца од улица кои не посетуваат настава

Европска недела на имунизација, се вакцинираат децата од улица

Тројца велешки доктори меѓу најдобрите сто во земјава за февруари

Владислава Христова, Гордана Стојанова Чајлева и Влатко Вишинов добиваат и награда по 500 евра

Брзата помош со нов началник

Доктор Васе Пановска е новиот началник

Парични казни за четвртина од велешките лекари

Препишале повеќе од лимитот на лекови

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »