Викендов шест оздравени лица го напуштиле Инфективното одделение на велешка Болница, денес нема нови случаи позитивни со ковид-19

Хоспитализирани на Инфективно одделение се 14 случаи а активни во Велес се водат 55 лица

Државниот санитарен и здравствен инспекторат констатирал неправилности во работа на Центарот за јавно здравје Велес, директорот вели работевме по протокол

Директорот Димитриевски објаснува како ги откриевме сите 64 случаи во Велес ако не работевме по препораките за ковид-19

Викендов, за два дена четири нови случаи со ковид-19 во Велес

ЦЈЗ Велес има направено 555 скрининзи за Ковид-19

За два дена на Инфективно излекувани седум пациенти и се пуштени дома

Денес нема нов случај на позитивен со ковид -19 во Велес

Приватните доктори реагираат на новата обврска на колегите од Дебар и Центар Жупа, да вршат дополнителен имунолошки преглед на пациентите

Докторите реагираат дека со новата обврска ќе треба на работа освен постојните 40 работни часа, да минат уште дополнителни 50 работни часа.

Две лица повратници од странство, кои требало да бидат во државен карантин, позитивни на ковид-19

Лицата кои се вратиле со авионот од Брисел, се хоспитализирани на Инфективното одделение при велешката болница

Нови три случаи на позитивни со ковид-19 во Велес

Заболен уште еден здравствен работник од велешката Болница, втор од инфективното одделение

Самоизолација и за вработени од Центарот за Јавно здравје и од продажниот маркет

Центарот за Јавно здравје продолжува со работа а дали продажниот објект ќе работи зависи дали компанија може да ја организира работата со постојниот број вработени

Коцевски бара во Велес да се продолжи со земање брисеви за ковид-19 иако од утре Хигиенски се затвора

Во просторот на голем продажен објект имало шест случаи на позитивни со ковид-19. Во саботата се извршило испитување на 37 вработени лица од објектот брисевите покажале дена нема ниту еден болен од нив

Понеделник, само еден нов случај со КОВИД-19 во Велес

Во Македонија изминатите 24 часа регистрирани 18 случаи на ново заболени и тројца починати

Нови тројца велешани со ковид-19

Меѓу нив е уште еден здравствен работник од Центарот за Јавно здравје. Сите десетина теста на здравствените работници од Интерното одделение од велешка Болница, но и од раководството покажале негативни резултати на присуство на ковид-19

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »