Во вонредната крводарителска акција собрани 63 крвни единици

Акцијата беше организирана бидејќи има ниско ниво на залихи со крвни единици

Жито маркети со нова донација за здравствените работници

Донацијата вредна 300 илјади денари, содржи заштитни маски, заштитна облека (скафандери) како и кварцни ламби неопходни

Во Велес два нови случаи со ковид-19

Во велешко досега биле земени за тестирање брисеви на 353 лица

Нови два случаи со ковид-19 во Велес и уште еден починат велешанец

Се работи за вработен во МВР и вработен во текстилната индустрија а починатиот бил на спомен со старецот кој прв почина од ковид-19

Инфективното одделение на велешката Болница го зголеми капацитетот за прием на пациенти, откако се зголеми бројот на заболени со ковид 19 во градот, на 32 лица

Наместо 15 сега одделението има капацитет од 35 кревети а оспособен е и вториот кат на ова одделение

Два нови случаи на ковид -19 во Велес

Ново откриените два случаи не се поврзани со ниту еден претходен од Велес. Има и едно починато лице на 58 годишна возраст

Контроверзен е случајот со смртта на велешанката Катица Маноилова, смета д-р Владимир Микиќ

Се уште е рано да се кажа сто постотно дали таа жена е инфицирана или не кажа д-р Микиќ

Шест нови случаи на ковид 19 во Велес

Две лица се здравствени работници од Инфективно одделение и од Итната служба

Три од шесте ново заболени во Велес, се поврзани со починатиот старец

Трите други случаи се поврзани со Клинички Скопје, повторно се јавува случај поврзан со Шумско стопанство и уште еден со друг старец

Ларвицидно третирање против комарци во велешко

Третманот се врши со препаратот „Биопрен“ кој е безбеден за граѓаните ниту штетен за пчелите и за домашните миленици

Нови шест случаи на ковид-19 во Велес

Вкупно заболени со корона вирус во Велес се 24 лица

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »