Велешани во редица чекаа да си ја проверат здравствената состојба

И додека велешани на Светскиот ден на здравјето,си ја проверуваа здравствената состојба, приватнте доктори испратија порака за партнерски однос при креирањето на здравствената политика во земјава

Бесплатно мерење на шеќерот во крвта со трибина за дијабетисот за жителите на населба Чашка

Жителите од општина Чашка добија бесплатно мерење на шеќер во крвта,со што се изврши рано дијагностицирање на болеста кај дел од граѓаните, но и предавање за оваа болест

Признанија за хуманистите, крводарители

Во пресрет на Денот на крводарителите, општинскиот Црвен крст ги награди хуманите луѓе од Велес

Во Велес нема зголемено радиоактивно зрачење

Институт за јавно здравје: Не е забележано зголемување на нивото на радиоактивност во повеќе градови во Македонија, по проблемите со атомската централа во јапонија

Во Велешко најголем дел од селските водоводи, природни чешми и бунари се бактериолошки и хемиски неисправни

Според последниот јануарски извештај на Заводот за здравствена заштита од Велес по последните анализи на водите во поширок регион најголем дел од селките водоводи, бунари и чешми се бактериолошки и хемиски неиспрвни.

Соработка на Црвениот крст на Македонија и Војводина, Велес и Сомбор

И Велес и Сомбор можат да се пофалат со натфрлување на нормата за крводарување

Бебе старо два дена, почина

Бебе од Градско завчера вечер било донесено мртво во велешката Болница

Велес лидер по вакцинирањето

Велешките деца, безмалку, сите вакцинирани, што е редок пример во Македонија. Ова е постигнато без ниту една прекршочна пријава против родител за негрижа на детето

Во Велес сезонскиот грип во опаѓање

Бројот на заболени од сезонски грип во Велес во последниве две недели е во опаѓање.

Во Велешката Болница извршена е првата операција на зголемување на пенисот во Македонија

На пациент од 23 годишна возраст извршено му е зголемување на пенисот, пионерски чекор во урологијата во Македонија

Грип нема, има бронхит

Во Велес изминатата недела зголемен бројот на деца заболени од бронхит

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56

АНКЕТА »

Дали е потребно забрана за користење на мобилни на наставата во училиштата?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »